Nemovitosti
pro porovnání: 0

Naprosto výjímečný dvougenerační rodinný dům 7+2  20 minut od Prahy

Soukromí a teplo jižního svahu, ticho, uchvacující výhled, ideální místo pro bazén, přírodní materiály, letní kuchyně, ohniště, venkovní hrací plocha, krb, terasa, jižní svah, 3 koupelny, garáž pro dvě auta, vlastní příjezdová cesta, kvalitní materiály, desigové prvky, nízké provozní náklady, krmelec a bylinková zahrádka...... 

...to je pouze krátký výčet všech pozitiv nádherného a velmi citlivě do krajiny vsazeného dvougeneračního rodinného domu v krásné lokalitě Josefa Lady, který je v lůně přírody, ale se skvělou dostupností ke všemu, co člověk potřebuje k životu včetně Prahy. Užitná plocha domu 443 m2, pozemky 1243 m2. Naše společnost si Vám exkluzivně dovoluje nabídnout tento skvost nacházející se 20 min. od centra Prahy po dálnici D1. Třípodlažní, cihlový, zateplený dům s vlastní studnou byl postaven v roce 2003 a po celou dobu od výstavby byl pečlivě udržován.

Vyznačuje se atmosférou útulného alpského domu, kdy celkový charakter dotváří použití přírodních materiálů, zejména dřeva, opuky, břidlice a kamene. Maximální soukromí z komunikace zajišťuje vysoká, designově propracovaná zeď, v rámci které je citlivě umístěná dvougaráž a též venkovní parkovací stání pro dvě vozidla. Příjezdová cesta k domu je zpevněná zatravňovací dlažbou, která umožňuje pohodlný příjezd až k domovním dveřím. V prvním podlaží (v plánech označeno jako suterén) se nachází bytové jednotka 2kk s kuchyňským koutem, koupelnou s toaletou (kde je realizována příprava na saunu), do které lze vstoupit jak samostatným vchodem, tak přímo hlavním domem. Je využitelná buď jako samostatný byt, herna či pracovna, fitness nebo též kancelář. Dále je zde sklad, technická místnost a sklep. Druhé podlaží (přízemí) má opět též samostatný - boční vchod, jímž se vchází do předsíně s vestavěnými skříněmi.

​​​​​​​

Hala je praktickou křižovatkou domu, ze které je možné se dostat jak do nižšího podlaží, tak do druhé koupelny s vanou a psí (opravdu!) sprchou, dále do patra s ložnicemi (podkroví), do obývacího pokoje, či do další místnosti využívané původně jako herna pro děti, nyní jako pracovna. Obývací pokoj má dvoje dvojité dveře vedoucí na terasy, které přímo  lákají k posezení s výhledem na okolní kopce, lesy i obec Mnichovice. Přední terasa vede kolem celé přední části domu. Kuchyňský kout s oknem, celý vyrobený na míru, disponuje všemi potřebnými spotřebiči a potravinovou skříní i drtičem odpadu.
Obývací pokoj je pomyslně rozdělen na jídelnu a odpočinkovou část s krbem, sedací soupravou a televizí. Veškerý hlavní nábytek byl v domě řešen z masivního dřeva a vyráběn na míru, bude tedy v domě ponechán pro nového majitele. Dům si drží své Genius Loci také díky kvalitním designovým i funkčním doplňkům a "vychytávkám" nejen v rámci např. osvětlení a vytápění, ale i díky velmi praktickému uspořádání útulných místností, vstupy na terasu i třeba existencí centrálního vysavače.


V patře domu (podkroví) se nachází 3 ložnice, hlavní ložnice opět s nábytkem vyrobeným na míru a též je zde třetí koupelna. Ložnice (rodičovská) disponuje prostornou šatnou s přímým vstupem, což ocení zejména ženské osazenstvo domácnosti, druhé dva pokoje mají též vlastní, společnou šatnu.


Velký venkovní terasovitý prostor pod lesem je připravený na bazén, ze kterého bude krásný výhled do přírody s dostatečným soukromím... Nad ním končí pozemek dřevěným plotem a vrátky, které vedou přímo do lesa. Příroda dům doslova obklopuje. Pro lesní zvěř nechal současný majitel zbudovat dřevěný krmelec a srnky se tak staly, kromě obyvatel vedlejšího domu, nejbližšími sousedy.  Vzrostlé ovocné keře, systém pro zavlažování a vlastní studna jsou již jen doplňky pro maximálně luxusní pocit z bydlení. Dům je napojen na elektriku a plyn, plynem je tedy i vytápěn prostřednictvím nízkoenergetického kotle. Vodu zajišťuje vlastní studna, obecní vodovod je kousek od hranice pozemku, odpadní voda je svedena do jímky, v celém domě centrální vysavač. Zavedena linka ISDN.


                       


  

Dům byl postaven jako nízkoenergetický, se spotřebou do 50 kWh/m² (PENB C). Celkové náklady na dům vč. veškeré spotřeby energií, odpadů a čerpání jímky nepřekračují 7500 Kč/měsíc. Dům je situován ve slepé ulici na svahu nad obcí Mnichovice, tedy bez rizika zastínění výhledu či rušící výstavby. Pozemek navazuje v zadní části již na les. Tento dům je z hlediska svého umístění, kvality použitých materiálů, spotřeby ale zejména svou atmosférou i dostupností nepřekonatelný. Hledáte-li dvougenerační bydlení, komfortní bydlení pro rodinu s dětmi nebo zkrátka jen místo, kde se v blízkosti přírody určitě po náročném týdnu zregenerujete, je tento dům pro Vás ten pravý. Je možné i financovat hypotečním úvěrem                              
 


Tento exkluzivní dům má snad všechna pozitiva a bonusy, které si lze vymyslet. Je ale třeba upozornit i na určité slabiny domu, které však v konečném důsledku mohou být novým majitelem pozitivně vnímány.
Design kuchyně byl realizován tak, aby citlivě zapadl do celkového interiéru domu. Nečekejte tedy nadčasový sterilní materiál v lesku se spoustou barevných světel, ale kvalitní masiv.
Použití břidlicových kamenů a částí je třeba udržovat, tedy jednou za pár let přilepit části, které se vlivem počasí či užíváním mohou odloupnout. Jejich velká zásoba je ale k dispozici.
Zavlažování zahrady v ploše není dokončeno (rozvedeno), nicméně příprava je realizována a rozvod je již otázkou několika dnů.
Mírně limitujícím aspektem dostupnosti bydlení v tomto nádherném domě je přístupová cesta, která vede buď strně do kopce přes dva upravené brody nebo cestou mezi zahradami. V zimních měsících je tedy třeba počítat s nutností využití silnějších vozidel.


Fotogalerie

Zaujala Vás tato nemovitost? Hledáte již dlouho dům s duší, atmosférou, soukromím a perfektním vybavením?

Neváhejte a zavolejte nám na 607 990 651, nebo napište na huncovska@econreal.cz, a nebo zkrátka jen využijte formulář níže.
Nezaváhejte.


Kontaktní formulář

*
*
*
*
captchaNový obrázek
* - toto pole je nutno vyplnit