Prodej souboru pozemků a usedlosti, Lutová, Chlum u Třeboně

Cena pozemku
6 000 000 V ceně veškeré pozemky, stavby, vrt i zařízení. Včetně provize RK, včetně úschovy kupní ceny včetně provize
Kontakt makléře
Ing. Dana Hunčovská
Další nabídky makléře

Popis nabídky

V nádherné krajině lesů, luk a rybníků, v blízkosti Třeboně a jejích krás a v přímém dosahu turistických a cyklistických tras, si Vám společnost ECON REAL dovoluje nabídnout prodej souboru nemovitostí přímo v rybníkářském ráji, a to s možnostmi podnikání, rekreace, farmaření, chovu i jen tak pro radost. Veškeré nemovitosti se nacházejí na polosamotě, cca 2 km od obce Lutová. Soubor pozemků 15.909 m2 a staveb se skládá z:
Pozemek č. 1 o výměře 12.061 m2, trvalý travní porost, nacházející se v blízkosti rybniční soustavy jménem Chlum - Lutová, vhodný jak pro případnou pastvu, tak, s ohledem na platný územní plán, i pro případnou výstavbu nerušící výroby (dle UP plocha výroba a skladování). Pozemek není aktuálně oplocen.
Pozemky č. 2 o celkové výměře 3.848 m2 jsou ve funkčním celku s bývalou zemědělskou usedlostí, nachází se 170 m od Pozemku č. 1 a skládají se ze stavebních pozemků (749 m2) se stavbou a z části ze zahrady, přičemž veškeré pozemky jsou dle UP definovány jako smíšené obytné území. Tyto pozemky jsou z větší části oploceny.
K bývalé zemědělské usedlosti je připravena studie a dokumentace k realizaci investičního záměru apartmánového bydlení, nebo může být využita jako zázemí pro jinou podnikatelskou aktivitu. Stavbu lze také přetvořit k obrazu trvalého bydlení pro jakkoli velkou rodinu. Stavba je napojena na elektřinu, téměř nevyčerpatelné zásoby vody zajišťuje zánovní 80 m vrt. Plyn je na hranici pozemku. Součástí prodeje je i studie řešení, návrh energetické nezávislosti stavby a vydané projekt na dokončení penzionu se správcovským bytem, 13 apartmány pro rekreační účely, společenským zázemím a zahradou.
Lutová patří k nejstarším vesnicím na Třeboňsku (dokládá se již od roku 1349) a nachází se cca 4 km severozápadním směrem od Chlumu u Třeboně, pod mírným návrším s průměrnou nadmořskou výškou 446 m n. m. Okolní krajina má převážně zemědělsko-výrobní charakter. Vesnice si zachovala malebný, typicky jihočeský ráz. V roce 1990 byla vyhlášena „Vesnickou památkovou zónou“. Lutová je dnes částí městyse Chlum u Třeboně. Samostatnost ztratila v šedesátých letech 20. stol. při zřizování tzv. spádových obcí. Centrální část tvoří náves s vodní nádrží obestavěnou s jednopodlažními objekty, za kterými jsou situovány zahrádky. Sídlem teče potok ústící poblíž Starého jezera do Rybniční stoky. V okolí je mnoho rybníků a jezer (Staré jezero, Starý u Lutové, Požár, Velký farský, Voles, Travičný, Starý hospodář, Výtopa, Starý kanclíř, Žebrákov, Kuželů, Borný, Planinský). Ve vsi je Hostinec u Kuželů, penzion a prodejna smíšeného zboží. Autobusové linky spojují Lutovou s Třeboní, Jindřichovým Hradcem a samozřejmě s blízkým Chlumem u Třeboně. Vlaková zastávka (Majdalena) je vzdálena 7 km.

Parametry nabídky

Lokalita Informace o nabídce
Typ smlouvyProdej
Číslo zakázky2024019
Datum aktualizace02.04.2024
Umístění objektuPolosamota
ElektřinaElektro - 230 V, Elektro - 400 V
Inženýrské sítěVodovod, elektřina
TopeníLokální tuhá paliva
DopravaSilnice, autobus
KomunikaceAsfaltová, neupravená
Popis pozemku
KategoriePozemky
Druh pozemkuPro komerční výstavbu
Celková plocha m215909
VodaVoda - studna
OdpadSeptik
Průkaz energetické náročnosti budovy
Vyhláška264/2020 Sb.

Kontaktujte nás

*
*
email:
Poloha zadaná inzerátem je část města