Aktuální sazby úroků u hypotečních úvěrů již přesáhly 3%, v průměru jsou ve výši cca 3,09 - 3,59% dle výše úvěru a výše procentuelní částky braného úvěru. Lze tedy očekávat další zvyšování úrokových sazeb, a to v následujících min. 3 letech. Pokud tedy bueme předpokládat zvýšení úrokové sazby o 1% za rok, jsme v roce 2020 na sazbě 4,5%. 

Z tohoto faktu vyplývá jedna zásadní věc: Máte-li v současné době hypoteční úvěr a fixace vám končí příští nebo přespříští rok, nečekejte na to, až Vám vaše banka pošle milý dopis s návrhem úrokové sazby pro další fixační období. Navrhovaná výše se Vám vážně nebude líbit..

Řešte situaci okamžitě. Spousta lidí neví, že refinancování hypotečního úvěru lze řešit až téměř 2 roky předem. Máte tedy poměrně výraznou šanci si pro další období zafixovat ještě "slušnou" sazbu, aby se Vám splátka hypotéky nepříjemně nezvýšila o několik tisíc korun za měsíc.

 

Řešením je hypoteční poradce. Naše společnost má velmi kvalitní spolupracující subjekty, které, i přes zhoršení podmínek pro poskytování hypotečních úvěrů ze strany ČNB a následně i jednotlivých bank, dokáží "vyboxovat" pro Vás ty nejlepší podmínky PŘEDEM.

Potřebujete poradit, vyřešit, zařídit? Zavolejte nám a budete spokojeni a zároveň poměrně zásadně ušetříte rodinnému rozpočtu.

 

Ing. Dana Hunčovská - tel. 607 990 651, huncovska@econreal.cz